the starry sky above me and the moral law within me

Temat: Ocieplenie stropu.
mam taki pomysł na zrobienie ciepłej wylewki na stropie, pomiędzy parterem a poddaszem narazie jeszcze nieuzytkowym ale docelowo użytkowym! :D Mianowicie wiem że można robic tzw. ciepłe tynki tzn. zaprawa z dodatkiem zmielonego styropianu i jakiegoś plastyfikatora. Ale zastanawiam sie nad zrobieniem ciepłej wylewki tzn. kulki styropianu w zaparawie a nie płyty. Zaoszczędził bym na grubości wylewki, oarz ana kosztach styropianu granulat jest o połowę tańszy. Tylko czy to ma sens? :oops: Czy ktoś już też tak kombinował albo może ktoś to z praktyki zna. :wink: [/b]
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=23553Temat: Regranulat styropianu - wylewka
witam . słyszałem od znajomego [ niestety z nikąd informacji] o wylewkach z regranulatu styropianu - szukam [ nie znalazłem] składu , proporcji i techniki wykonania , wylewka na stropie teriva , podobno cieplejsza , lepiej wycisza strop i lekka . Gdzie to można kupić w okolicach W-wy [ i dlaczego tak drogo :D ] .Proszę o pomoc.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=35832


Temat: jak zgranulować styropian?
chcę zrobić z resztek styropianu granulat. kiedys na forum ktos pokazywal maszynkę domowej roboty, do robienia granulatu z kawalkow styro. moze pamietacie gdzie to było? albo macie pomysł jak to zrobić? ps tarcie o ścianę odpada, za duzo tych resztek ;)
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=141709