the starry sky above me and the moral law within me

Temat: Remont podłogi w starym domku
Wpisz w google " remont stropów drewnianych" i pomiń tych, co Ci za jakąś kasę szybko i solidnie to zrobią... Poszukaj technologii. (sam tak zrobiłem) Są zdjęcia i opisy. Wszystko krok po kroku i z tłumaczeniem - dlaczego akurat tak. Sposobów jest kilka. Ty powinieneś wybrać najlepszy dla siebie. Adam M.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=87742Temat: Spruchniałe belki stropowe
...i wsunąć w gniazdo. (lub odwrotnie). Można też wymienić na odpowiedni zacios i śruby ten spróchniały fragment na zdrowy. Czasem po bokach dodaje się (dobija, przykręca) zdrowe dechy o przyzwoitej grubości. W końcu.... są żywice epoksydowe.... Jak rdzeń jest mocny i konstruktor powie że wystarczająco mocny - to reztę da się taką żywicą poprawić. Jest kilka miejsc w sieci opisujących po kawałku takie prace. Wpisz w google " remont drewnianego stropu" to sporo wyjdzie i da się poczytać. (sam mam ten problem w 107 letniej budzie) Adam M.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=129564


Temat: remont stropu
witam proszę o dyskusje na temat remontu stropu drewnianego(w kamienicy 4 kondygnacyjnej)-czy opłaca się go wzmacniać czy wymienić na betonowy? Jak to się ma do konstrukcji dachu(pokrycie dachówką) oraz mieszkań pod stropem? pozdrawiam
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=11148